Na inaugurację porażka z Górnikiem II Łęczna. Teraz zwycięstwo z Roztoczem

W Wielką Sobotę Powiślak rozegrał swój drugi mecz tej wiosny. Tym razem podopiecznym Łukasza Gizy przyszło mierzyć się z Roztoczem Szczebrzeszyn.

Murawa w trakcie meczu nie była za ciekawa, była grząska co wymuszało grę dłuższymi podaniami. W 24. minucie meczu Artur Sułek genialnie poradził sobie z zawodnikiem rywali w polu karnym gości i podał do Damiana Kopcia, który zdobył bramkę na 1:0.

Po stracie bramki Roztocze próbowało swoich sił jednak Maksymilian Żuber i obrońcy Powiślaka nie dali się zaskoczyć. W 43. minucie Maciej Pięta poszedł prawą stroną i oddał strzał jednak bramkarz gości popisał się dobrą interwencją. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Powiślaka.

W drugiej odsłonie groźną sytuację na zdobycie bramki miał zawodnik rywali, który wyszedł sam na sam z Maksymilianem Żuberem, minął go i oddał strzał jednak na posterunku był Kamil Leszczyński, który wybił piłkę z linii bramkowej. W 65 minucie na boisko weszli Mateusz Kamola oraz Mateusz Kłyk a już w 67 minucie Adrian Dudkowski odebrał piłkę, podał do Kamoli, który wszedł w pole karne i został sfaulowany.

Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Patryk Grzegorczyk i bez problemowo pokonał bramkarza. W 77 minucie Mateusz Kamola dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę przedłużył Patryk Grzegorczyk a głową do siatki skierował ją Kamil Leszczyński, jednak sędzia boczny zasygnalizował spalonego. Więcej się nie wydarzyło a mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Warto wspomnieć, że na jesieni także bramki z Roztoczem strzelali Damian Kopeć oraz Patryk Grzegorczyk, również z rzutu karnego.

Powiślak: Maksymilian Żuber – Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek (81 Grzegorz Fularski), Tymoteusz Jezior (46 Adrian Dudkowski), Łukasz Mietlicki (65 Mateusz Kamola), Damian Kopeć (77 Kamil Przychodzień), Artur Sułek, Maciej Pięta (65 Mateusz Kłyk).

Powiślak Końskowola – Roztocze Szczebrzeszyn 2:0 (1:0)

Bramki: Damian Kopeć 24, Patryk Grzegorczyk 67 (rzut karny)