Biznesowe popołudnie


BIZNESOWE POPOŁUDNIE to audycja o trendach w gospodarce, najważniejszych wydarzeniach w biznesie i sytuacji na rynkach finansowych zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Na najważniejsze pytania odpowiadają eksperci, analitycy, praktycy biznesu i liderzy opinii. Patronem merytorycznym audycji jest Puławska Izba Gospodarcza. Program prowadzą Agnieszka Gorczyca i Dagmara Ostałowska, w każdy wtorek od godz. 15:00 do 17:00.

BIZNESOWE POPOŁUDNIE – 27.06.2017 r.

Ciekawe wydarzenia w biznesie i gospodarce skomentował Artur Kwapiński – rzecznik prasowy Klubu Prawa i Sprawiedliwości. W drugiej godzinie audycji: urban detox, czyli pomysł na wakacje na wsi i warsztaty dojenia krowy.

BIZNESOWE POPOŁUDNIE – 20.06.2017 r.

Psychologia reklamy. Czy w Polsce pojawią się uchodźcy? Ekspertem w drugiej godzinie była Agnieszka Kunicka – prezes Fundacji Refugee.pl.

BIZNESOWE POPOŁUDNIE – 13.06.2017 r.

Gościem audycji była Katarzyna Malesza-Dzido, prezes zarządu Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”, która opowiedziała o możliwościach wsparcia finansowego dla przedsiębiorców i pracowników, oraz o tym, kto może się ubiegać o pieniądze, w jakim terminie i na jaki cel. Tematem drugiej godziny audycji były najlepiej opłacane zawody, zawody przyszłości, a także te, które za kilka lat, według prognoz, znikną z rynku. Rozmawiano również o rankingu najlepszych uczelni.

BIZNESOWE POPOŁUDNIE – 06.06.2017 r.

O nowym prawie farmaceutycznym i aptekach tylko dla aptekarza opowiedział radca prawny Adam Szurpicki. Co oznaczają te zmiany dla przeciętnego Kowalskiego? W drugiej godzinie audycji Kamil Chamery konsultant ds energii opowiedział, jak zaoszczędzić na energii w firmie. Mimo że koszty energii w firmach energochłonnych są strategiczne, firmy nie wykorzystują potencjału optymalizacyjnego tego obszaru, np. nie wiedzą, ze płacą akcyzę, nie wiedzą, że da się ją optymalizować.

BIZNESOWE POPOŁUDNIE – 30.05.2017 r.

Zamówienia publiczne, wymogi, dokumentacje, terminy. O tym opowiedziała Urszula Bochniarz, inspektor w Biurze Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta Puławy. Adwokat, Roland Szymczykiewicz wyjaśnił zawiłości licytacji komorniczych, czy warto skusić się na taką okazję i jakie prawa ma kupujący.