Buszujący w płytach


BUSZUJĄCY W PŁYTACH – 2019-03-14

Czas na Artura Andrusa. „Myśliwiecka” to drugi krążek tego artysty wydany w marcu 2012 roku. Zawiera 14 utworów, głównie kabaretowych, które zostały napisane na potrzeby programów telewizyjnych i występów estradowych. Znajdziesz na nim same znane i lubiane przeboje m.in. Piłem w Spale, spałem w Pile, Balladę o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie czy Wiersz o tym, że każdy prawdziwy mężczyzna. Nazwa płyty niewątpliwie została zaczerpnięta od nazwy ulicy, przy której znajduje się radiowa Trójka – od 1994 roku miejsce pracy redaktora audycji rozrywkowych Artura Andrusa. Kabareciarz, poeta, konferansjer, a także autor bloga wkroczył na rynek muzyczny w 2004 roku z płytą „Łódzka”, która choć nie przyniosła większego sukcesu, z pewnością przetarła szlak do kariery.

BUSZUJĄCY W PŁYTACH – 2019-03-07

Call Off the Search – pierwszy album brytyjskiej piosenkarki jazzowej i bluesowej pochodzenia gruzińskiego Katie Meluy. Płyta została wydana w listopadzie 2003 r. Właśnie z tym wydawnictwem zetkniecie się w tym odcinku.

BUSZUJĄCY W PŁYTACH – 2019-02-28

Random Access Memories – czwarty album studyjny francuskiego zespołu Daft Punk, wydany 21 maja 2013 roku po raz pierwszy przez wytwórnię Columbia Records. Styl w jakim utrzymany jest ten album znacząco różni się od trzech poprzednich wydawnictw tego zespołu, ale zresztą. Posłuchajcie sami.

BUSZUJĄCY W PŁYTACH – 2019-02-21

“Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze “starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować,że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie “Oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek – tak o swojej płycie mówi sam autor, Kuba Badach. Najlepszego polskiego męskiego głosu chyba nie trzeba przedstawiać. Wiemy, że to mało obiektywne, ale w 2017 roku nie ukazał się album lepszy niż ten wokół którego ten odcinek powstał, tak tak „Oldschool” – to warto zapamiętać.

BUSZUJĄCY W PŁYTACH – 2019-02-14

Album Take Me To The Alley, Gregorego Portera to tzw. pościelówa idealna, a w Święto Kupidyna nic innego by nie przeszło. If you know what i mean 🙂