Co_w_regionie.pl


CO W REGIONIE – 2019-02-13

Muzyka i taniec jako skuteczna i niezastąpiona forma terapii osób niepełnosprawnych. Ten temat pojawił się w kolejnym wydaniu audycji, a gościem w programie był prof. dr hab. Leszek Ploch – twórca i kierownik unikalnego zespołu folklorystycznego “MAZOWIACY”, prezes Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Zespół wystąpił również w Puławach z koncertem Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich – “Za nasz spokojny dom”.

CO W REGIONIE – 2019-02-06

W audycji poświęconej rozwojowi i promocji turystyki, sportu oraz rekreacji w powiecie puławskim wzięli udział Danuta Smaga starosta puławski, Andrzej Wenerski kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, Wiesław Czerniec dyrektor biura organizacji turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów, Sławomir Michna przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i członek zarządu Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, a także Sławomir Ogórek kierownik drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, działającej na terenie powiatu. Rozmowa dotyczyła walorów turystycznych regionu, bezpieczeństwa korzystania z atrakcji wodnych i sukcesów sportowych uczniów szkół podlegających Starostwu Powiatowemu.

CO W REGIONIE – 2019-01-30

W audycji wystąpiła Katarzyna Filipczak, artystka, mieszkanka Puław, autorka obrazów pastelowych i olejnych. Rozmowa dotyczyła malarstwa, trwającej w Bibliotece Miejskiej wystawy oraz inspirującej architektury naszego miasta.

CO W REGIONIE – 2019-01-23

W audycji gościł Krzysztof Gumieniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. W rozmowie pojawiły się tematy takie jak kierunki rozwoju rynku pracy, projekty dofinansowania i wsparcia różnych grup zawodowych oraz mechanizmy przystosowania się pracowników do wymagań współczesnej rzeczywistości.

CO W REGIONIE – 2019-01-16

W tym odcinku rozmawialiśmy o nowoczesnej grafice tworzonej przez Daniela Antoniaka związanego z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach.