Co_w_regionie.pl


CO W REGIONIE – 2018-12-12

W audycji gościł Tigran Khaszmanian – malarz i grafik, który opowiadał o Puławach jako miejscu inspirującym dla artysty, ulubionych technikach malarskich i dalekiej Armenii. Liczne prace Tigrana utrzymane są w finezyjnym stylu i przedstawiają niepowtarzalną architekturę naszego miasta.

CO W REGIONIE – 2018-12-05

Studio Tańca “Pokus” – to taneczna grupa, doskonale znana mieszkańcom miasta. Dlatego w kolejnej audycji, Joanna Czajkowska porozmawia z instruktorem i choreografem zespołu Wojciechem Gędkiem na temat popularności tańca, początków formacji oraz Jubileuszu 30-lecia zespołu.

CO W REGIONIE – 2018-11-28

Rozmowa Joanny Czajkowskiej z Natalią Nieróbcą i Janem Traczem na temat witryny internetowej “Culture Cafe”, kultury wysokiej oraz mechanizmów rządzących Facebookiem.

CO W REGIONIE – 2018-11-21

Program był poświęcony projektowi społecznemu przebiegającemu pod hasłem “Talitha kum – Obudźmy radość”, którego ideę przybliżyli Jakub Chyliński – koordynator oraz Arkadiusz Sosnowski – współorganizator przedsięwzięcia. Rozmowa dotyczyła trudnej dla współczesnego człowieka sfery duchowości oraz sposobów przezwyciężania różnego rodzaju kryzysów. Nie zabrakło też odniesień do muzyki jako ważnej płaszczyzny porozumienia międzypokoleniowego.

CO W REGIONIE – 2018-11-14

Gościem w programie była Kamila Salwowska – kurator wystawy prezentującej dorobek artystyczny twórców naszego regionu. Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego to cykliczna ekspozycja prac autorów, związanych z naszą okolicą, odbywająca się w Puławach już po raz dziewiąty. Rozmowa dotyczyła głównie malarstwa i społecznego charakteru wystawy oraz kwestii promocji miasta przez sztukę w perspektywie modernizacji POK Dom Chemika.