Czwartkowe porady życiowe


Każdy z nas jest inny. Różnimy się płcią, wiekiem, zawodem, życiowym doświadczeniem. Istnieją jednak problemy wspólne każdemu z nas. “Czwartkowe porady życiowe” to cykl audycji, podczas których wspólnie ze słuchaczami zastanawiamy się nad przeróżnymi sprawami dotyczącymi naszego codziennego życia i staramy się znaleźć rozwiązania naszych problemów.

W każdy czwartek tuż po 21.00 zaprasza Paweł Szulik.

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-05-16

Czy życie ma sens? Na to pytanie szukają odpowiedzi filozofowie od zarania dziejów. Każdy z nas również je sobie zadaje, zazwyczaj w trudnych momentach. Jeżeli życie ma sens, to jaki? Jeżeli sens istnieje, to jak go odnaleźć? W tej audycji porozmawialiśmy sobie na temat poszukiwania sensu naszego życia. Nie były to jednak “Cierpienia młodego Wertera”. Postaraliśmy się pokazać, że odpowiedź na pytanie o sens życia ma bardzo PRAKTYCZNY wymiar.

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-05-09

Czy nam się to podoba czy nie, nikt z nas nie żyje sam na bezludnej wyspie. Potrzebujemy innych ludzi, aby osiągnąć nawet niewielkie cele. W codziennym życiu, biznesie, działalności społecznej czy polityce nie damy sobie rady bez wsparcia innych osób. Dlatego tworzymy grupy i zrzeszamy się w przeróżne organizacje.

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-04-18

“Mowa jest srebrem, a milczenie złotem” – W tej audycji, podobnie jak w poprzedniej, porozmawialiśmy sobie o oszczędzaniu, tym razem jednak nie było mowy o pieniądzach, ale o słowach. Każdy z nas zna osoby, które męczą nas swoją gadatliwością. A może sami się z tym problemem zmagamy, bo mówimy szybciej niż myślimy? Jak zwięźle wyrażać swoje zdanie? Kiedy warto milczeć zamiast mówić?

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-04-11

Pieniądze szczęścia nie dają. Podobno. Przynajmniej tak się powszechnie uważa. Ale czy tak jest naprawdę? To wrażliwy temat, ale na szczęście mówi się o tym coraz więcej. To tym bardziej ważne w konsumpcjonistycznym społeczeństwie, które wyrzuca jedzenie i marnuje zasoby. Jak budować majątek? Jak oszczędzać pieniądze? Jak rozsądnie nimi dysponować? Czy “bogaty” oznacza “zły”?

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-04-04

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” – W poprzednim odcinku programu rozmawialiśmy na temat mowy ciała, czyli tym, co poza słowami przekazujemy naszemu rozmówcy. W tym odcinku zastanowiliśmy się nad tym, jak można wykorzystać wiedzę o mowie ciała, by poprawić swoje własne samopoczucie. Powiedzieliśmy również o tym, jak zmieniają się nasze nastroje w zależności od kondycji naszego organizmu oraz w jaki sposób poprawić stan ducha za pośrednictwem ciała.