Czwartkowe porady życiowe


Opis

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-03-14

“Festiwal nienawiści” cz. 2 – W poprzednim odcinku programu “Czwartkowe porady życiowe” poruszony został temat hejtu. Jest to zjawisko na tyle powszechne i złożone, że kontynuować ten temat po prostu było trzeba. W tym odcinku skupiliśmy się na sposobach przeciwdziałania hejtowi w życiu publicznym i osobistym. Co możemy zrobić, aby ludzie zaczęli rozmawiać ze sobą w cywilizowany i rzeczowy sposób?

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-03-07

“Festiwal nienawiści” cz. 1 – Porozmawiamy dziś o hejcie. Wokół tego zjawiska narosło wiele nieporozumień, które mam nadzieję będziemy mieli okazję przedyskutować wspólnie ze słuchaczami. Hejt stał się obecnie poważnym problemem. Jest obecny nie tylko w mediach, ale rozgościł się w naszej codzienności. Czym jest hejt? Skąd się bierze? Jak można mu zaradzić?

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-02-28

“Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce” – Często słyszymy te słowa albo wypowiadamy je sami. Wielu z nas zmaga się ze zmęczeniem i spadkiem chęci do robienia czegokolwiek. Nastała wiosna i warto to wykorzystać, żeby tchnąć w siebie trochę energii i działać.

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-02-21

“Zarządzanie czasem” – Wciąż masz wrażenie, że Twój codzienny grafik jest wypełniony po brzegi? Biegasz z miejsca na miejsce, ledwo dając radę zdążyć z codziennymi obowiązkami? Wciąż twierdzisz, że nie masz chwili dla siebie? Nie masz czasu na naukę nowych umiejętności, np. języka obcego? Jeśli tak, to ten odcinek jest zdecydowanie dla Ciebie.

CZWARTKOWE PORADY ŻYCIOWE – 2019-02-07

„Egoizm czy altruizm?” – W relacjach międzyludzkich możemy albo traktować siebie jako centrum świata i uznać, że ludzie powinni się do nas dostosowywać albo możemy poświęcać się, żeby zaspokoić potrzeby innych. Możemy być egoistami lub altruistami. Ale czy rzeczywiście musimy wybierać między jednym a drugim? Czy egoizm może być zdrowy? Czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa altruizmu?