Porozmawiajmy o historii


Porozmawiajmy o historii – program prowadzi Remigiusz Jeżewski, historyk i dziennikarz. Nawiązuje w nim do historii regionu, do patriotycznej spuścizny naszych dziejów.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-12-12

Tematem programu była postać Władysława Szczypy i jego boju o Niepodległość Państwa Polskiego. Gościem natomiast był Zbigniew Kiełb, historyk, regionalista oraz pracownik Muzeum Czartoryskich w Puławach.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-12-05

Gościem programu była Danuta Borzecka, przewodnik turystyczny oraz pedagog, która opowiedziała o historii Kazimierza Dolnego.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-11-28

Polskie Państwo Podziemne w okupowanej Europie, o tym mówił Adam Skowyra – nauczyciel historii w ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, który był gościem Remigiusza Jeżewskiego.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-11-21

Gościem w programie był historyk – Marcin Pisula, a tematem odcinka było wydarzenie historyczne z okresu II Wojny Światowej, znane w Kazimierzu Dolnym jako „Krwawa Środa”.Gościem w programie był historyk – Marcin Pisula, a tematem odcinka było wydarzenie historyczne z okresu II Wojny Światowej, znane w Kazimierzu Dolnym jako „Krwawa Środa”.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-11-14

Gościem w programie był Bogdan Kuzioła, wnuk Wiktorii i Karola Kuziołów, twórców Polskiej Organizacji Wojskowej w Kazimierzu Dolnym.