Pozytywny Napęd


Pozytywny napęd – Od 3 kwietnia 2019 roku program prowadzi Maciek Saran. Inicjatorem programu jest Adam Uhle, inżynier, pasjonat elektromobilności i nowych trendów w elektroenergetyce. 12 grudnia 2018 roku to data inauguracji cyklu.

Tematyką wiodącą audycji Pozytywny Napęd jest elektromobilność w pełnym tego słowa znaczeniu, jej propagowanie i powiązana z nią edukacja, budowanie świadomości społecznej na wszelkich dostępnych poziomach. W ramach tego pasma zajmujemy się także zagadnieniami dotyczącymi ogólnie rozumianego technologicznego rozwoju, w tym rozwoju naszego regionu. Poruszamy takie wątki jak: systemy i infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych, ekologia, odnawialne źródła energii elektrycznej, możliwości jaj magazynowania, elektryczny sport, jazda autonomiczna,  sztuczna inteligencja, internet rzeczy, inteligentne miasto, powszechny dostęp do sieci ludzi i urządzeń oraz wiele innych podobnych motywów.

Jako Partnerów naszych działań, chętnie widzimy placówki rozwijające ludzkie pasje, uczelnie, szkoły, młodzież, seniorów, twórców i użytkowników nowoczesnych technologii, wspólnoty mieszkaniowe, lokalnych dostawców energii, prywatnych przedsiębiorców, władze rządowe i samorządowe oraz wszystkie Podmioty i Osoby zainteresowane tematyką audycji.

Program powstaje we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności, Menadżerem Floty oraz Nadwiślańską Fundacją Rozwoju “Parasol”. Od marca 2019 roku Honorowym Patronatem audycję “Pozytywny napęd” objął Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-06-12

Chyba każdy z nas lubi podróżować. Z racji zbliżających się wakacji, w tym właśnie odcinku „Pozytywnego napędu” poruszyliśmy ten temat. Mówiliśmy o podróżach autem elektrycznym, jak również rowerem. A skoro jednoślady to i temat bezpieczeństwa nieco zahaczyliśmy.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-06-05

Jak zwykle rozmawialiśmy o elektromobilności. A co 🙂 było trochę o bezpieczeństwie, trochę o mikromobilności, ale także klimacie i tym jak wysokie temperatury wpływają na komfort jazdy, ale i zużycie “paliwa”.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-05-29

W stosunku do bolidów F1, wyglądem nie różnią się wcale. Dźwiękiem silnika, prędkością maksymalną czy choćby pewnymi bonusami już nieco tak. Mowa o Formule E. Właśnie o tej “prawie” królowej sportów motorowych porozmawialiśmy w tym programie.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-05-22

Było trochę o ekologii, a trochę o infrastrukturze. Agata Rzędowska wraz z Maćkiem Saranem rozmawiali o tym jak wiele w ciągu roku może się w tej kwestii zmienić.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-05-15

IFA, CES, MWC… co łączy te wszystkie skróty? Fakt, że to właśnie na tych wydarzeniach czołowi przedstawiciele branży elektronicznej prezentują swoje najnowsze produkty i rozwiązania. Oraz fakt, że wszystkie odbywają się poza granicami naszego kraju. A Polska? Jak pokazał Electronics Show 2019 w Nadarzynie wcale nie odstaje od czołówki. Posłuchajcie relacji z tego wydarzenia.