Pozytywny Napęd


Pozytywny napęd – inicjatorem programu jest Adam Uhle, inżynier, pasjonat elektromobilności i nowych trendów w elektroenergetyce. 12 grudnia 2018 roku to data inauguracji cyklu. Od 3 kwietnia 2019 roku program prowadzi Maciek Saran.

Tematyką wiodącą audycji Pozytywny Napęd jest elektromobilność w pełnym tego słowa znaczeniu, jej propagowanie i powiązana z nią edukacja, budowanie świadomości społecznej na wszelkich dostępnych poziomach. W ramach tego pasma zajmujemy się także zagadnieniami dotyczącymi ogólnie rozumianego technologicznego rozwoju, w tym rozwoju naszego regionu. Poruszamy takie wątki jak: systemy i infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych, ekologia, odnawialne źródła energii elektrycznej, możliwości jaj magazynowania, elektryczny sport, jazda autonomiczna,  sztuczna inteligencja, internet rzeczy, inteligentne miasto, powszechny dostęp do sieci ludzi i urządzeń oraz wiele innych podobnych motywów.

Jako Partnerów naszych działań, chętnie widzimy placówki rozwijające ludzkie pasje, uczelnie, szkoły, młodzież, seniorów, twórców i użytkowników nowoczesnych technologii, wspólnoty mieszkaniowe, lokalnych dostawców energii, prywatnych przedsiębiorców, władze rządowe i samorządowe oraz wszystkie Podmioty i Osoby zainteresowane tematyką audycji.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-04-17

Trwa Auto Show 2019. Jeszcze dwa lata temu targi te odbywały się w cieniu afery Dieselgate – to sprawiło, że nowych modeli i konceptów było jak na lekarstwo, a prezentowane auta 1,5 miesiąca wcześniej oglądać można było w Genewie. Wtedy wielu myślało, że z roku na rok Auto Show będzie coraz to bardziej przewidywalny. Szanghaj w tym roku zaskoczył nas jednak bardzo pozytywnie, choćby za sprawą pierwszej elektrycznej Hondy, a w szczególności jednego z najładniejszych modeli C-HR lub też za sprawą nowego w pełni zelektryfikowanego auta James’a Bonda. Więcej dowiecie się z odsłuchu. Porozmawialiśmy także o aplikacjach mobilnych, które powinien mieć w swoim telefonie każdy posiadacz auta elektrycznego.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-04-10

Za nami VIII edycja Akademii Energii organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi. To był właśnie jeden z głównych tematów tego odcinka. Porozmawialiśmy więc o projektach, które w tegorocznej edycji zwyciężyły i teraz mają szansę na realizację. Poruszyliśmy także temat bezpieczeństwa na drogach.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-04-03

Symboliczna pałeczka przekazana – nie to nie był Prima Aprilis. Rozmawialiśmy także o Carsharingu, czyli systemie wspólnego użytkowania samochodów oraz tym w jaki sposób system ten wpływa na budowanie świadomości pro-elektromobilnościowej. W studiu wraz z Maćkiem Saranem zasiadł Adam Uhle, a po drugiej stronie prosto spod PGE Narodowego Agata Rzędowska oraz Michał Baranowski.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-03-27

Red. Agata Rzędowska, red. Michał Baranowski i Pan Tomasz Leśniak, rozmawiają o wyprawie do Zakopanego, o innych motywach związanych z elektromobilnością i fotowoltaiką, o Car Sharingu i zapowiadają na przyszły tydzień kontynuację tego tematu.

POZYTYWNY NAPĘD – 2019-03-20

Red. Agata Rzędowska i red. Michał Baranowski rozmawiają o pojazdach elektrycznych, które pojawiły się na Geneva International Motor Show 2019.