Spacer z muzeum


SPACER Z MUZEUM – 2018-12-05

Gościem programu była Dorota Seweryn Puchalska, kierownik Oddziału Kamienica Celejowska i kurator puławskiej wystawy kazimierskich zbiorów, goszczących w Pałacu Czartoryskich. Podczas audycji zaprosiła na dwa grudniowe wykłady (połączone z oprowadzaniem po puławskiej ekspozycji), poświęcone Tadeuszowi Pruszkowskiemu oraz wątkom religijnym pojawiającym się w twórczości Bractwa Świętego Łukasza.

SPACER Z MUZEUM – 2018-11-28

Gościem programu był Seweryn Kuter, który opowiedział o wydarzeniach kulturalnych, jakie Muzeum Nadwiślańskie zaplanowało na grudzień.

SPACER Z MUZEUM – 2018-11-21

Gościem programu była Joanna Szkuat z Oddziału Przyrodniczego, która opowiedzała o jesienno-zimowej ofercie edukacyjnej Latającego Muzeum Przyrodniczego. Pojawiło się też zaproszenie do wzięcia udziału w akcji”Słodkie Mikołajki”.

SPACER Z MUZEUM – 2018-11-14

W programie gościły Anna Polak i Agnieszka Ragaman z Działu Edukacji Muzealnej. Była mowa o akcji “Słodkie Mikołajki”, a także o aktualnej ofercie edukacyjnej Muzeum Nadwiślańskiego.

SPACER Z MUZEUM – 2018-11-07

Ten odcinek to powrót myślami do Pikniku Literackiego, który odbył się w Czarnolesie i w Janowcu w połowie października. O projekcie “Psalmoteka” oraz o Janie Kochanowskim i jego związkach z Janowcem i Lubelszczyzną Magdalena Krawczak rozmawiała z Mateuszem Spychałą z Oddziału Zamek w Janowcu.