Spacer z muzeum


SPACER Z MUZEUM – 2019-02-13

Podczas tego odcinka “Spaceru z Muzeum” była mowa o wydarzeniach, jakie w tym roku odbędą się w skansenie archeologicznym Grodzisko Żmijowiska. O planach na nadchodzący sezon, dotyczących tego Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego opowiedział jego kierownik, Paweł Lis.

SPACER Z MUZEUM – 2019-02-06

W tej odsłonie “Spaceru z Muzeum” przedstawiliśmy jedną z propozycji, jakie Muzeum Nadwiślańskie przygotowało na czas ferii zimowych. Karolina Oleksiewicz z Oddziału Dom Kuncewiczów zaprosiła słuchaczy na kazimierskie spacery szlakiem architektów.

SPACER Z MUZEUM – 2019-01-30

W tym odcinku była mowa o propozycjach, jakie czekają na gości Muzeum Nadwiślańskiego w lutym – o tych atrakcjach opowiedział Seweryn Kuter z Działu Wystaw i Promocji.

SPACER Z MUZEUM – 2019-01-23

Gościem Magdaleny Krawczak była Aniela Ryndziewicz – kierownik Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej – która wyjaśniła, dlaczego warto odwiedzić wnętrze zrekonstruowanego warsztatu złotniczego. Opowieściom o tej niezwykłej ekspozycji towarzyszyło także zaproszenie do obejrzenia powiązanej tematycznie, czasowej wystawy polskiej biżuterii patriotycznej.

SPACER Z MUZEUM – 2019-01-16

Bohaterem audycji tym razem był janowiecki zamek ? o bogatej przeszłości tej budowli, a także o historii samej miejscowości, opowiedział Filip Jaroszyński, pracownik Muzeum Nadwiślańskiego, z Oddziału Zamek w Janowcu. Podczas rozmowy z Magdaleną Krawczak, gość zaprosił na niedzielne oprowadzanie po zamku.