Wisła tej zimy przegrywa po raz pierwszy

Wiślacy doznali pierwszej porażki w okresie przygotowawczym. W sobotnie południe puławianie zmierzyli się w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem i ulegli swoim rywalom 0:1.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Grzegorz Bonin. W 20. minucie Bonin idealnie zagrał piłkę do wbiegającego Łukasza Sosnowskiego, a ten nie dał żadnych szans na interwencję Sebastianowi Madejskiemu.

W pierwszej części gry to Górnik przeważał. Po zmianie stron to jednak Wisła była drużyną dominującą i praktycznie nie pozwoliła gospodarzom wyjść z własnej połowy. Przewaga nie przełożyła się jednak na choć jednego gola, mimo że swoje okazję mieli Niklas Zulciak czy choćby Alen Ploj.

– Nie jestem zadowolony z meczu, bo przegraliśmy i nie strzeliliśmy bramki. Sytuacji było trochę i mogliśmy się o gola pokusić. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, mieliśmy problemy z przejściem z drugiej strefy do trzeciej. W drugiej połowie dużo lepiej wyglądaliśmy w środku pola – podsumował trener Bławacki.

Kolejny mecz wiślacy rozegrają w środę 7 lutego w Woli Chorzelowskiej koło Mielca. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Puszcza Niepołomice. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 16.30.

Wisła (I połowa): Madejski – Żemło, Poznański, Pielach, Kobiałka, Maksymiuk, Meskhia, Sulkowski, Smektała, Hirsz, Brzeski; (II połowa): zaw. testowany – Poznański, Murawski, Dębowski, Popiołek, Litwiniuk, Zulciak, Patejuk, Sedlewski, Zmorzyński, Ploj‬